Na Ukrainie tracą koniki. Bilet staniał ze 120 do 5 euro w jedną noc

Koniki raczej nie obłowią się na biletach na mecze na Euro 2012 rozgrywane na Ukrainie. Media piszą, że tuż przed meczem Dania - Holandia w Charkowie wyprzedawali bilety o wartości 30 euro za 5 euro. Dzień wcześniej te same bilety były sprzedawane nawet po 120 euro

Charków wraz z Donieckiem to dwie położone najdalej na wschód areny Euro 2012, co oznaczało dla fanów Holandii i Danii długą podróż. Jeśli dodać do tego wysokie ceny biletów lotniczych, bo Ukraina prowadzi restrykcyjną politykę wobec tanich linii lotniczych, to nic dziwnego, że na stadionie w trakcie meczu widać było puste miejsca.

Lwów: Ludzie skakali przez płot na stadion

Tymczasem w drugim wczorajszym meczu Portugalia grała z Niemcami we Lwowie. Ukraińskie media informują o pojedynczych incydentach, do których doszło w mieście. Kilkadziesiąt tysięcy osób obejrzało mecz w strefie kibica. Można tam było zobaczyć głównie Ukraińców, którzy kibicowali reprezentacji Niemiec. Niektórzy starali się dostać na stadion, skacząc przez płot, bo obawiali się, że nie zdążą na początek spotkania. Na milicję zgłosił się z kolei niemiecki dziennikarz, który został w nocy okradziony. Stracił dwa telefony, dokumenty i niemal 250 euro.

Kijów spodobał się Niemcom

Mecz w Kijowie w jednym z pubów oglądali także niezbyt zadowoleni z gry swojej drużyny Portugalczycy. Z powodu przegranej nie świętowali w strefie kibica. W tłumie można było znaleźć kilku Niemców, którzy nie pojechali do Lwowa na mecz swojej reprezentacji, ponieważ spodobał im się Kijów. W rozmowie z Polskim Radiem powiedzieli, że kupili także bilety na poniedziałkowe spotkanie Ukraina - Szwecja.

Niesamowite! Tłumy po horyzont! Strefy kibica pękają w szwach [FOTO] >>

TOK FM PREMIUM