Niemiecka prasa: Polska jest Mistrzem Europy Serc

Polska już zdobyła swego rodzaju tytuł ?Mistrza Europy Serc?: 81 procent zagranicznych gości na ME chce w przyszłości wrócić do Polski - pisze Frankfurter Rundschau. Niemieckie media wskazują też na zamieszanie wokół prezesa PZPN.

"Polska przyjmuje porażkę swojej reprezentacji ze spokojem. Również media są jednomyślne i określają drużynę jako 'dobrze rokującą', natomiast na prezesie PZPN Grzegorzu Lacie nie pozostawiają suchej nitki" - pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Rundschau" w swoim wydaniu online - "wielki ostracyzm jednak nie nastąpił.

Polskie media zadziwiająco spokojnie zareagowały na wyeliminowanie narodowej jedenastki z turnieju ME. - Mimo wszystko mamy bardzo obiecującą drużynę - cytuje "FR" komentarz dziennika Rzeczpospolita do ostatniego miejsca Polaków w grupie.

Polska już zdobyła jeden tytuł

"Ta ocena jest o tyle zaskakująca, że dziennik na ogół nie przepuszcza okazji wypowiedzenia się w ostrym tonie na temat nadużyć - czy to w polityce, biznesie, czy w sporcie", zauważa "FR". "Tymczasem od pewnego czasu gazeta poczuwa się do patriotycznego obowiązku przedstawiania Euro 2012 jako pasma sukcesów.

'Rzeczpospolita' opublikowała wyniki badań opinii publicznej, z których wynika, że Polska już zdobyła swego rodzaju tytuł 'Mistrza Europy Serc': 81 procent zagranicznych gości na ME chce w przyszłości wrócić do Polski.

Na ostateczny bilans ekonomiczny trzeba poczekać, jednak opierając się na euforycznych relacjach europejskich mediów, ta część turnieju udała się lepiej niż sportowa", przytacza "FR" za "Rzeczpospolitą".

Lato do wymiany

"Suchej nitki natomiast nie pozostawia dziennik na prezesie PZPN Grzegorzu Lacie", pisze gazeta - "prezes który, zapowiedział, że poda się do dymisji, jeżeli nie wejdziemy do ćwierćfinału, teraz jakby zapomniał o złożonej obietnicy.

"Jednak skala frustracji fanów wymusi głębokie zmiany, przewiduje dziennik. PZPN od lat uchodzi za główną przeszkodę w pozytywnym rozwoju polskiej piłki nożnej".

Kto przejmie schedę po Smudzie?

"Minister sportu RP Joanna Mucha zażądała od szefa PZPN Grzegorza Laty dymisji po zakończeniu Euro. Największym problemem jest to, że związek jest źle zarządzany.

W roli następcy Franciszka Smudy wymieniany jest obecnie 47-letni dawny zawodnik Bundesligi Piotr Nowak.

Nowak grał m.in. w Dynamo Drezno, Kaiserslautern oraz 1860 Monachium. Ostatnio trenował północnoamerykański klub Philadelphia Union" - pisze dziennik Süddeutsche Zeitung.

embed

Piękna kibicka gwiazdą sieci. Kim jest pani z głębokim dekoltem? [ZDJĘCIA] >>>

DOSTĘP PREMIUM