Tajemnicze zniknięcie milionera - pusta łódź dobiła do plaży

Gdzie jest brazylijski milioner i filantrop Guma Aguiar? Mężczyzna zniknął bez śladu, a nawigowana przez niego łódź z działającymi silnikami wpłynęła w środę w nocy na plażę na Florydzie - podaje brytyjski "Daily Mail".

Guma Aguiar opuścił swój dom w Fort Lauderdale na Florydzie we wtorek około godziny 19.30 i wsiadł do swojej łodzi T. T. Zion. W środę około 1.15 w nocy jednostka wpłynęła na plażę przy bulwarze Las Olas. Jej silniki działały, a światła nawigacyjne były włączone, ale łódź była pusta. Policja, która weszła na pokład, nie zastała żywego ducha.

Żona myślała, że jest w pracy

Funkcjonariusze natychmiast po odnalezieniu łodzi udali się do domu milionera w Fort Lauderdale. Tam jego żona Jaime Aguiar powiedziała im, że myślała, że mąż jest w biurze. Wkrótce później straż przybrzeżna i policja rozpoczęły poszukiwania milionera na wodzie i lądzie.

- W tym momencie wszystko jest możliwe i śledczy badają wszystkie wątki. Jeśli ktokolwiek widział pana Aguiara, prosimy o skontaktowanie się z funkcjonariuszami - powiedział jeden ze śledczych. Poinformował on też, że żona milionera "bardzo się boi o jego bezpieczeństwo".

Łódź milionera została zabezpieczona i będzie zbadana przez policję.

 

Przyjaciel rodziny Fred Haddad powiedział, że wypadek jest dziwny, ponieważ Aguiar "bardzo dobrze zna się na żeglarstwie". Inni znajomi modlą się o jego powrót do domu. - Mamy nadzieję, że wypadł z łodzi i był w stanie dopłynąć do brzegu. To wyjątkowy człowiek - mówią.

Hojnie łożył na cele charytatywne

35-letni Guma Aguiar ma czwórkę dzieci. Urodził się w Brazylii w rodzinie o żydowskich korzeniach. W wieku 26 lat został współzałożycielem firmy energetycznej Leor Energy. Aguiar przez lata przeznaczył miliony dolarów na cele charytatywne. Wspomagał także żydowskie organizacje i przedsięwzięcia kulturowe, m.in. marsz żywych organizowany dorocznie na terenie byłego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau. Sponsoruje też izraelską drużynę piłkarską i kilka klubów sportowych w Izraelu.

Aguiar w przeszłości miał problemy psychiczne. W styczniu 2010 roku został przyjęty do szpitala psychiatrycznego w Tel Awiwie. Został także kilka razy zatrzymany przez florydzką policję.

"Kocia Łapa", "Koński Łeb". Najpiękniejsze mgławice Kosmosu [DUŻE ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM