Chorwacja: Katastrofa autokaru. Zginęło ośmiu Czechów

Ośmiu obywateli Czech zginęło w katastrofie autokaru w Chorwacji. Poinformowało o tym czeskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Ponad 40 osób zostało rannych.

Jak wynika z informacji ministerstwa, do katastrofy czeskiego autokaru doszło około czwartej rano między tunelami Krpani a Sveti Rok na autostradzie A1. Autokar zjechał z autostrady pomimo barier ochronnych i przewrócił się na bok.

Według najnowszych danych, zginęło co najmniej osiem osób. Ponad 40 pasażerów zostało rannych, w tym kilku - ciężko. Jak wynika z informacji czeskiego MSZ, do katastrofy autokaru doszło około 4-ej rano między tunelami Krpani a Sveti Rok na autostradzie A1.

Autokar zjechał z autostrady pomimo barier ochronnych i przewrócił się na bok. Pojazd został całkowicie zniszczony. Na razie nie ma informacji co do przyczyn katastrofy. Zakomunikowało, że akcja ratunkowa przebiegła sprawnie.

Rannych przewieziono do pobliskich szpitali. Autokar należał do czeskiego prywatnego biura podróży z Brna, specjalizującego się w wyjazdach turystycznych do Chorwacji. Większość z pasażerów stanowili mieszkańcy tego miasta i okolic, autobusem podróżowali też turyści z Pragi.

"Kocia Łapa", "Koński Łeb". Najpiękniejsze mgławice Kosmosu [DUŻE ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM