FAZ: Polska to wspaniały gospodarz Euro

Szef Niemieckiego Związku Piłki Nożnej jest zachwycony polsko-ukraińską imprezą - pisze Frankfurter Allgemeine Zeitung. Ta sama gazeta opisuje też relacje Kościół - futbol. FAZ powołał się na ostatnią kampanię Gdańskiego Seminarium Duchownego pod hasłem ?Dołącz do kadry powołanej przez Boga?.

Dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung informuje o wspaniałej ocenie szefa Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) Wolfganga Niersbacha wystawionej Euro 2012 w porannym magazynie publicznej telewizji ARD.

- Nasz wynik jest całkowicie pozytywny - mówił. Niersbach pochwalił Polskę i Ukrainę przede wszystkim za "organizację, klasę i wspaniałą gościnność".

Kościół i piłka

FAZ również pisze o relacjach "piłkarsko-kościelnych". W Polsce nie ma w tym zakresie lęku przed wzajemnym kontaktem - informuje Frankfurter Allgemeine Zeitung. Nawet nieżyjący papież Jan Paweł II był zdolnym piłkarzem i fanem tego sportu.

W żadnym wypadku nie powinno zatem dziwić, że Gdańskie Seminarium Duchowne wykorzystuje ME do werbowania młodego narybku. Chodzi o akcję "Dołącz do kadry powołanej przez Boga", bo tak zachęca rektor seminarium na jednym z plakatów.

Wejdź do "strefy Jezusa"

Na zdjęciu, na murawie gdańskiego stadionu, widać pięciu mężczyzn w sutannach i korkach. Nic dziwnego, że Kościół katolicki w Polsce otwiera również ramiona w stronę wielu fanów, którzy obecnie kibicują swoim drużynom.

Zobacz wideo

W miejscach rozgrywek wydzielono "strefy Jezusa" i "modlitwy fanów". Dziennik pisze, że "w przedsionku kościoła pw. św. Grzegorza w Sopocie, kąpielisku przed bramami miejskimi Gdańska, obok ogłoszeń duszpasterskich wiszą plakaty przedstawiające polską i irlandzką kadrę. Pod krzyżem Chrystusa można tu oczywiście spotkać rozentuzjazmowanych przyjaciół futbolu".

embed

Kibic Tusk i kibicka Merkel. Uśmiechy, żarciki i prawdziwe sportowe emocje [ZDJĘCIA]

TOK FM PREMIUM