Były korespondent Fox News ma poprawić wizerunek Watykanu. "To wyzwanie"

Po ostatnich wyciekach i skandalach pedofilskich Watykan walczy o poprawę swojego publicznego wizerunku. Nowym doradcą ds. strategii komunikacyjnej został Greg Burke, były korespondent konserwatywnej telewizji Fox News w Stolicy Apostolskiej. "Jestem trochę zdenerwowany, ale bardzo podekscytowany. Powiedzmy, że jest to wyzwanie" - mówi Burke.

Rzecznik Watykanu Frederico Lombardi tłumaczył w rozmowie z amerykańską agencją AP, że Burke pomoże usprawnić komunikację między poszczególnymi wysokimi szczeblami w administracji watykańskiej a watykańskim biurem prasowym.

Ponadto będzie odpowiadał m.in. również za kontakty głównego centrum prasowego z pomniejszymi biurami odpowiedzialnymi za relacje z mediami. Burke przyznał, że dwa razy proponowano mu to stanowisko. Za trzecim postanowił się zgodzić. "To okazja i wyzwanie, która więcej się już nie powtórzy" - tłumaczy swoją decyzję.

Burke jak "staromodny katolik"

52-letni Burke, który pochodzi z St. Louis w stanie Missisipi, jest członkiem katolickiego Opus Dei. "Czy zostałem zatrudniony, bo jestem w Opus Dei? To mogło wchodzić w grę" - przyznaje były dziennikarz. Dodaje, że był w organizacji już wtedy, kiedy pracował dla Fox TV i magazynu "Time". Przedstawia siebie jako "staromodnego katolika, którego matka chodziła codziennie na mszę".

Burke jest absolwentem dziennikarstwa w Columbia University. W telewizji Fox pracował od 2001 roku. Wcześniej był wysłannikiem tygodnika "Time" w Rzymie.

Kibic Tusk i kibicka Merkel. Uśmiechy, żarciki i prawdziwe sportowe emocje [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM