Niemieckie media: moda na wakacje w Polsce

Mimo że Polska jest bezpośrednim sąsiadem Niemiec, nie wszystkich Niemców ciągnie tam na wakacje. Przy okazji Euro 2012 zauważa się jednak w mediach wzmożone zainteresowanie walorami turystycznymi sąsiada.

Według najnowszego rankingu Polska znajduje się na 8. miejscu najbardziej lubianych i najbardziej popularnych celów wakacyjnych wypraw. Spośród innych europejskich państw wyróżnia ją nie tylko wysoka jakość usług i atrakcyjne ceny, ale też bardzo ciekawa oferta turystyczna.

Moda na Polskę

Novum jest, że oferenci turystyki odkrywają Polskę jako kraj turystyki zdrowotnej. Pierwsze uzdrowiska powstały tam już w XVII wieku, a do dziś zbudowano ich aż 320. Ponad 70 polskich miejscowości to zakątki o niepowtarzalnym klimacie sprzyjającym odpoczynkowi i poprawie stanu zdrowia.

W szczególny sposób turystykę zdrowotną w Polsce promuje nowy niemiecki portal turystyczny polen-wellnessurlaub.de. Jego właścicielką jest Maria Lesiewicz-Kaczmarek, która przez wiele lat pracowała w polskich biurach podróży. Tworząc stronę internetową, wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie i znajomość ośrodków odnowy biologicznej i zachęca teraz Niemców do spędzania w Polsce urlopów zdrowotnych.

Moda na wellness

Na stronie polen-wellnessurlaub.de można znaleźć szeroką ofertę hoteli i sanatoriów z różnych regionów Polski, które podzielone zostały na trzy kategorie: "urlop wypoczynkowy", "sanatoria, kuracje lecznicze" oraz "wellness" rozumiany ogólnie jako dbałość o dobre samopoczucie zdrowotne i sprawność fizyczną.

Każde potencjalne miejsce zakwaterowania opatrzone jest zdjęciem i wyczerpującą notatką zawierającą szczegółowe informacje. Portal skierowany jest przede wszystkim do miłośników SPA i odnowy biologicznej.

Inne spojrzenie na Polskę

W zupełnie innym świetle polską turystykę ukazuje portal podróżniczy Marco Polo, znany przede wszystkim jako wydawca przewodników turystycznych. Dotychczas nakładem wydawnictwa Marco Polo ukazało się kilka przewodników po najpiękniejszych zakątkach Polski, m.in. po Karkonoszach i po wybrzeżu Morza Bałtyckiego, ale także przewodniki miejskie po Warszawie czy Krakowie.

Szczególnie cennych informacji dostarcza jednak nowy internetowy przewodnik wydawnictwa Marco Polo: "Polen: Highlights", czyli "Polska i jej największe atrakcje".

Kraj o długiej historii i wielu obliczach

Niemieckie wydawnictwo zwraca też szczególną uwagę na niezwykły urok polskich miast. A wśród nich "Perłę Renesansu" - Zamość i mający związki z niemiecką historią Wrocław - Europejską Stolicę Kultury 2016.

Po zabytkowym dworcu zostało zaorane pole. Tak znikła Łódź Fabryczna [ZDJĘCIA]

TOK FM PREMIUM