Gej nie może być skautem? Chuck Norris wywołał burzę homofobicznym wpisem

Homoseksualiści nie mogą pracować w amerykańskiej organizacji skautów - uważa Chuck Norris. I broni kontrowersyjnej polityki jednej z największych młodzieżowych organizacji w USA. - To część naszej kultury i stylu życia. Jak hot dogi i szarlotka babci - pisze. Jego tekst wywołał falę protestów wśród obrońców praw człowieka.

72-letni aktor swoje stanowisko przedstawił na portalu Ammoland.com , na którym można znaleźć teksty dotyczące broni palnej.

Homofobiczny tekst: Czy to przypadek...?

Norris krytykuje przedstawiciela władz Boy Scouts of America (zrzeszającej 2,7 mln młodych ludzi oraz ponad milion dorosłych wolontariuszy), który postulował zmianę homofobicznej polityki organizacji. Jak ocenia, takie stanowisko jest narzucane i nagradzane przez prezydenta Baracka Obamę. "Czy to przypadek, że członek władz organizacji, który sprzeciwia się wieloletniej polityce BSA wykluczającej homoseksualistów jako liderów, jest w bliskich relacjach z progejowską administracją Obamy?" - pyta aktor.

Aktor zarzuca też Obamie, że wydaje pieniądze podatników... pomagając dzieciom imigrantów, a nie wstawia się za skautami. "Czy to nie przypadek, że Obama staje murem za dziećmi nielegalnych imigrantów (nagradza ich amnestią i pieniędzmi podatników), ale nie staje w obronie dzieci-skautów i prawa BSA do własnych poglądów"? - pisze.

Jak dodaje, "wartości" prezentowane przez organizację są "integralną częścią amerykańskiego stylu życia i kultury. Tak samo jak hot dogi, baseball i szarlotka babci".

Gej nie będzie skautem?

Boy Scouts of America od dawna prowadzi homofobiczną politykę - homoseksualiści nie mogą pracować w organizacji, m.in. jako opiekunowie grup, ani być jej członkami. Niedawno falę protestów wywołało wykluczenie z BSA Jennifer Tyrell, lesbijki, która była opiekunką skautowej grupy swojego 7-letniego syna. Zwolniono ją, twierdząc, że jej orientacja seksualna "jest niezgodna ze standardami BSA".

- Odkąd zostałam wykluczona i nie mogę pracować jako opiekun skautów, otrzymuję ogromne wsparcie od innych rodziców i skautów, od tysięcy Amerykanów. Chuck Norris jest oderwany od rzeczywistości. Chciałabym, żeby spotkał się z moją rodziną i innymi rodzinami, które nas wspierają - powiedziała Tyrell, cytowana przez "Guardiana".

Petycja złożona

- Norris powinien porozmawiać z Mittem Romneyem, swoim kandydatem na prezydenta. Nawet on oświadczył publicznie, że wszyscy Amerykanie powinni być równi i każdy - bez względu na orientację seksualną - powinien mieć możliwość przystąpienia do BSA - pisze w oświadczeniu amerykańska organizacja walcząca o prawa mniejszości seksualnych Gay & Lesbian Alliance Against Defamation.

Do Boy Scouts of America wpłynęła już petycja podpisana przez ponad 300 tys. osób, które domagają się, by amerykańskie zrzeszenie skautów zrezygnowało ze swojej polityki. W odpowiedzi oświadczono, że na razie zmian nie będzie, a petycja będzie rozpatrzona w przyszłym roku.

Po protestach Norris na swoim Facebooku napisał: "Pozwólcie mi wyjaśnić. Mój tekst nie był skierowany przeciwko mniejszości seksualnej. Chciałem jedynie zaprotestować przeciwko temu, żeby pod presji z zewnątrz zmieniano zasady i tradycje organizacji".

Norris twarzą banku

Chuck Norris jest twarzą najnowszej kampanii Banku BZ WBK w Polsce. Jak całe zamieszanie komentuje bank?

- Chuck Norris został twarzą kampanii BZ WBK, gdyż jest pozytywnie odbierany w Polsce. Jego artystyczny wizerunek kojarzy się z zabawa i humorem. Tymczasem poglądy należą do jego życia prywatnego. Swoją wypowiedź Chuck wyjaśnił już na blogu - zapewnił, że nie chciał nikogo urazić. Mamy nadzieję, że to nieporozumienie zostanie szybko zapomniane i nie będzie w żaden sposób rzutować na naszą kampanię - komentuje Katarzyna Meissner z banku BZ WBK.

Norris jest znany w Polsce z roli w filmie "Samotny wilk McQuade" oraz dzięki serialowi "Strażnik Teksasu". W 2010 otrzymał honorowy tytuł Texas Ranger.

"Stary suchar","lepsze od bozi". Blogerzy TOK FM o in vitro>>

DOSTĘP PREMIUM