Chiny: Rozbito gangi handlujące dziećmi. Uwolniono 181 maluchów

- Policji udało się aresztować 802 podejrzanych o nielegalny handel, w tym przywódców gangów, i uwolnić 181 dzieci. Wszystko dzięki szeroko zakrojonej akcji, która objęła 15 prowincji - poinformował chiński minister bezpieczeństwa. W Chinach za handel dziećmi wymierzane są najwyższe kary, łącznie z karą śmierci.

Chińska policja rozpoczęła ogólnokrajową akcję wymierzoną w handlarzy dziećmi jeszcze na początku tego roku. Policjanci otrzymali sygnały, że w jednej z klinik w prowincji Hebi zaczęły się często pojawiać kobiety w ciąży z innych części kraju.

Akcja w 15 prowincjach

W tym tygodniu wielomiesięczna akcja zakończyła się serią aresztowań. Policjanci rozbili dwie potężne siatki handlarzy dziećmi. W 15 prowincjach zatrzymano 802 podejrzanych, w tym przywódców gangów. Uwolniono 181 dzieci - podaje oświadczenie opublikowane na stronie chińskiego ministerstwa bezpieczeństwa.

W Chinach handel dziećmi to coraz poważniejszy problem. Przy restrykcyjnej polityce planowania urodzin nielegalny rynek, na którym sprzedaje się dzieci, ciągle się rozwija. Szczególnie często sprzedaje się chłopców, którzy tradycyjnie są dużo bardziej pożądanymi potomkami. Z kolei dziewczynki sprzedaje się do pracy lub jako małoletnie żony.

Żeby przeciwdziałać kwitnącej przestępczości, w sprawach gangów handlujących dziećmi w Chinach zapadają najsurowsze wyroki, z karą śmierci włącznie.

Na chwilę przed śmiercią. Fotograf uwiecznia psy skazane na uśpienie [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM