Google rozpoczyna walkę z dyskryminacją gejów. Zacznie od Polski

Rozpoczęła się akcja Google ?Zalegalizować miłość?, której celem jest walka z homofobią i kryminalizacją homoseksualności. Firma będzie wspierała na całym świecie organizacje walczące o prawa gejów i lesbijek. Zacznie od Singapuru i Polski.

Google będzie wspierać organizacje pozarządowe broniące praw osób o odmiennej orientacji seksualnej. Celem akcji firmy, jak czytamy na stronie przeglądarki , będzie "walka z dekryminalizacją homseksualności i eliminacja homofobii na całym świecie".

Google znane jest z promowania tolerancji dla osób o odmiennej orientacji seksualnej. - Chcemy, by nasi pracownicy, którzy są gejami, lesbijkami czy transseksualistami, mogli się czuć równie dobrze w pracy, jak i poza nią - powiedział Mark Palmer Edgecumber, szef jednego z departamentów Google. W przeszłości firma miała problemy, gdy nie mogła wysyłać pracowników o odmiennej orientacji seksualnej do niektórych krajów, gdzie mogło im grozić nawet więzienie.

Akcja rozpocznie się od Polski i Singapuru. - Singapur chce być globalnym centrum finansowym i światowym liderem. Możemy uzmysłowić im, że jeśli chcą nimi być, muszą traktować wszystkich ludzi, bez względu na ich orientacje seksualną, tak samo - powiedział Mark Palmer Edgecumber. W Singapurze kontakty homoseksualne są karane więzieniem. Z kolei Polska stała się celem działań Google, gdyż w naszym kraju nie są zalegalizowane związki osób tej samej płci.

Firma jednak zastrzegła w oświadczeniu, że w kampanii nie chodzi o walkę o legalizację związków homoseksualnych. "'Legalize Love' jest kampanią promującą bezpieczeństwo gejów i lesbijek w pracy i poza nią" - opisuje oświadczenie firmy "The Washington Post" .

Jak Europa traktuje homoseksualistów [RAPORT] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM