Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc

32-letnia Polka zginęła w masywie Mont Blanc. Informację podała francuska rozgłośnia radiowa France Info. Przyczyną jej śmierci było wyziębienie organizmu.

Wcześniej ratownicy informowali, że dwójka ofiar to Hiszpan i kobieta ze wschodniej części Europy. Ich ciała znaleziono na szlaku, który wiedzie na szczyt ze schroniska Gouter po francuskiej stronie na wysokości ponad 4 tysięcy metrów.

- Alpinistów zaskoczyło gwałtowne załamanie pogody - mówi jeden z ratowników górskich w Chamonix. - Dwie grupy wyruszyły w piątek. Jedna składała się z trzech osób, druga z czterech. Tej pierwszej udało się zejść dzięki GPS-owi, z tej drugiej dwóch alpinistów dotarło do schroniska. Gdy odnaleźliśmy dwie pozostałe osoby, te, niestety, już nie żyły - dodaje. Wyprawę przeżyło dwóch Hiszpanów, którzy wcześniej zdobyli szczyt, a potem wezwali pomoc.

Polka i Hiszpan zmarli z zimna. Informację o śmierci kobiety potwierdził konsul generalny z Mediolanu Jerzy Adamczyk.

To kolejne ofiary wspinaczki na Mont Blanc. W czwartek rano pod lawiną zginęło dziewięć osób.

Latem szlak na najwyższą górę Europy cieszy się wielkim powodzeniem. Na Mont Blanc wędruje dziennie kilkaset osób. W czasie wakacyjnych miesięcy na Białą Górę wspina się od 20 do 30 tysięcy wędrowców.

Oslo i Dublin: dwie bardzo różne opowieści [DUŻE ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM