Schwytano jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców USA. Ukrywał się 24 lata

Vincent Legrend Walters, jeden z najgroźniejszych i najbardziej poszukiwanych przestępców USA, został zatrzymany w Meksyku - poinformowały w sobotę amerykańskie władze śledcze. Amerykanin ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości blisko ćwierć wieku.

45-letniego Waltersa, który znajdował się na liście 15 najbardziej poszukiwanych przestępców Ameryki, poszukiwano za porwania, zabójstwa i handel narkotykami. Został aresztowany w piątek rano w meksykańskim kurorcie Cancun, gdzie - jak się okazało - pracował na tamtejszym międzynarodowym lotnisku pod nazwiskiem Oscar Rivera.

Walters odpowie za porwanie i morderstwo Christiny Reyes w 1988 roku, a także produkcję i handel metamfetaminą. Rok później powiązano go także z próbą przemytu broni palnej, materiałów wybuchowych i kilkudziesięciu kilogramów narkotyków.

Chwalił się, że jest na liście najbardziej poszukiwanych

Amerykanina schwytano po tym, jak miał się chwalić w rozmowie ze znajomymi, że jest znanym przestępcą z San Diego i znajduje się na liście 15 najgroźniejszych kryminalistów w kraju. Mordercę przewieziono już do stolicy Meksyku, gdzie będzie oczekiwał na rozpoczęcie procesu ekstradycyjnego do Stanów Zjednoczonych.

W więzieniu znajdują się również jego brat - jego wspólnik, którego schwytano jeszcze w 1988 roku - oraz siostra i matka, które z kolei próbowały wynająć płatnego mordercę do zabicia świadków w sprawie.

Jose, lat 46, bezrobotny. Musi emigrować. Oto ostatnie chwile z rodziną >>

DOSTĘP PREMIUM