Zamachowiec samobójca z Burgas był Szwedem? Szwedzkie służby: "To wykluczone"

Według bułgarskich mediów terrorysta samobójca z Burgas to Mehdi Ghezali, obywatel Szwecji o fińsko-algierskich korzeniach. Mężczyzna miał być w przeszłości przetrzymywany przez Amerykanów w Guantanamo. Szwedzka agencja informacyjna TT, powołując się na źródła w służbach specjalnych, twierdzi, że to wykluczone.

Informacje o tożsamości zamachowca z Burgas nie zostały dotychczas potwierdzone przez źródła oficjalne. Rząd Bułgarii opublikował nagranie wideo przedstawiające mężczyznę podejrzanego o przeprowadzenie zamachu samobójczego na izraelskich turystów.

Bułgarski minister spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow poinformował, że służby mają odciski palców domniemanego zamachowca i sprawdzają jego DNA. Bułgarska telewizja pokazała z kolei dokument tożsamości zamachowca - podrobione amerykańskie prawo jazdy.

"Ghezali nie stał za zamachem"

Szwecja tymczasem zaprzecza, by za zamachami w Burgas miał stać jej obywatel. Szwedzka agencja informacyjna TT cytuje źródła w służbach specjalnych, które wykluczają, by zamachowcem był właśnie Ghezali.

Ciała Izraelczyków zabitych w środowym zamachu zostały już zidentyfikowane i powinny jeszcze dziś wieczorem zostać przetransportowane do Izraela. Mają zostać przyjęte na lotnisku Bena Guriona w Tel Awiwie przez przedstawicieli rządu.

TOK FM PREMIUM