Morderca z kina w areszcie. "Myśli, że gra w filmie". "Nie przeżyje do jutra, wszyscy chcą go zabić"

- On myśli, że gra w filmie - strażnicy z aresztu Arapahoe, gdzie osadzono sprawcę strzelaniny w kinie w Denver, mówią, że nie okazał żadnej skruchy. 24-letni James Holmes jest w izolatce. A więźniowie dodają: "Jeśli dołączą go do reszty osadzonych, nie przeżyje do poniedziałku. Wszyscy chcą go zabić".

Dwa dni po masakrze w centrum handlowym w dzielnicy Aurora (przedmieściach Denver) na premierze nowego filmu o Batmanie strażnicy więzienni z aresztu Arapahoe ujawnili, że sprawca tragedii zachowuje się bardzo dziwnie.

James Holmes już wcześniej powiedział policji, że jest Jokerem [największy wróg komiksowego i filmowego Batmana - red.], a na jego profilu w amerykańskim serwisie dla dorosłych umieścił swoje zdjęcie z włosami ufarbowanymi na rudo - jak odgrywany przez Heatha Ledgera Joker z poprzedniego filmu o Batmanie.

"Myśli, że gra w filmie"

Kiedy tylko Holmes został przywieziony do Arapahoe, zaczął pluć na wszystko wokół - powiedział jeden z osadzonych, który wyszedł dziś z aresztu. - Nie okazał jakiejkolwiek skruchy - cytuje "Daily Mail" jednego z pracowników aresztu .

- Myśli, że gra w filmie - dodał strażnik. Holmesa wzięto pod obserwację w związku z ryzykiem popełnienia przez niego samobójstwa.

"Trzymajcie go z dala od innych, bo nie przeżyje"

Jeden z osadzonych, 22-letni Dima Danilov, ostrzegł władze aresztu, by trzymały Holmesa z dala od innych osadzonych. Stwierdził, że jeżeli zamachowiec z kina znalazłby się w ich pobliżu, "nie dożyłby poniedziałku", kiedy ma stanąć przed sądem.

- Wszyscy aresztanci mówili o tym, żeby go zabić. Każdy szukał okazji. To jedyne, o czym potrafili rozmawiać - powiedział jeden z osadzonych, 24-letni Wayne Medley.

Jeśli prokuratura dowiedzie, że 24-latek z Denver jest poczytalny, grozi mu nawet kara śmierci. Jakie będzie rozstrzygnięcie biegłych, można na razie tylko spekulować. Wcześniej policja podała, że Holmes przedstawił się funkcjonariuszom jako Joker.

TOK FM PREMIUM