Indie oburzone programem Oprah. "Wciąż jedzą rękami"

Hindusi oburzają się programem Oprah Winfrey nagranym o ich kraju. Według indyjskich mediów "Nowy Rozdział Oprah: Indie" jest pełen stereotypów.

"Krótkowzroczny, ignorancki, nietaktowny" - tak program Oprah Winfrey zrealizowany w Indiach określiły tamtejsze media. Według nich był nie tylko "źle zrealizowany i wyreżyserowany", ale i pokazał Indie w krzywym zwierciadle.

Oprah na początku programu odwiedziła biedną rodzinę z Mumbaju. Od razu rozczulała się nad ich "tragicznym życiem". Zapytała dzieci gospodarzy, "jak mogą żyć w tak małym mieszkaniu i czy nie czują się stłoczeni". Dziwiła się, jak w skromnych meblach udaje się im pomieścić wszystkie ubrania. Jednocześnie kamera nie pokazała m.in. wielkiego telewizora LCD, który był oznaką, że rodzina nie jest wcale taka uboga.

Potem celebrytka pojechała do domu bogatych Hindusów, którzy podobnie jak poprzednia, biedna rodzina starali się, jak najlepiej ugościć Oprah. Po tym, jak podano jej jedzenie, skomentowała to stwierdzeniem: "Słyszałam, że niektórzy ludzie w Indiach wciąż jedzą rękami".

To stwierdzenie najbardziej oburzyło Hindusów. "Może Oprah nie zdaje sobie sprawy, że jesteśmy dumni, gdy kogoś gościmy. Jakby wiedziała, to być może nie byłaby taki złym gościem" - napisał komentator "Dailybhaskar" . Z kolei "Firstpost Bollywood" stwierdziła: "Nie wiem, jakimi sztućcami Amerykanie jedzą hot dogi czy pizzę, ale być może Oprah już takie wymyśliła".

Program "Oprah's Next Chapter: India" w USA został wyemitowany w kwietniu. W Indiach dopiero w tym miesiącu

DOSTĘP PREMIUM