Trzy kolejne aresztowania po projekcjach filmu o Batmanie. Holmes znajduje naśladowców?

Przynajmniej trzej mężczyźni zostali aresztowani za rzucanie gróźb w trakcie lub po seansie najnowszego filmu o Batmanie. Incydenty tylko zwiększyły niepokój amerykańskich widzów, którzy nadal żyją tragedią, do której doszło podczas premiery ?Mroczny rycerz powstaje? w kinie w Denver.

Timothy Courtois z Maine został aresztowany dzień po tym, gdy zobaczył najnowszą część przygód Człowieka Nietoperza. Policja zatrzymała mężczyznę za przekroczenie prędkości i w trakcie przeszukiwania jego samochodu znalazła cztery pistolety, amunicję i wycinki prasowe na temat strzelaniny w Aurorze . Mężczyzna oznajmił, że dzień wcześniej był na filmie Christophera Nolana, a teraz jedzie właśnie zabić swojego szefa.

"Nie wiadomo, jakie były intencje"

W mieszkaniu Courtoisa znaleziono jeszcze więcej broni i amunicji - w tym m.in. karabin maszynowy. Policja na razie nie zdołała potwierdzić, że istotnie widział on film. - Ale na razie musimy wierzyć mu na słowo. To wszystko jest dość przerażające - przyznał Kevin Donovan z policji.

- Nie wiemy, jakie były jego intencje - dodał Steve McCausland, rzecznik Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego. - Na podstawie arsenału, który u niego skonfiskowaliśmy, postanowiliśmy poprosić FBI i ATF o pomoc w śledztwie - wyjaśnił.

"Czy ktoś ma pistolet?"

Kolejnego aresztowania dokonano tego samego dnia, ale w Południowej Kalifornii. Jeden z widzów, który udał się na film "Mroczny rycerz powstaje", zaczął grozić obsłudze kina, kiedy projekcja zaczęła się opóźniać. 52-letni Clark Tabor z Norwalk miał w pewnym momencie zacząć krzyczeć: "Powinienem postąpić tak samo jak ten w Colorado! Czy ktoś ma pistolet?".

Jeden ze strażników dostrzegł, że siedzący w drugim rzędzie Tabor trzyma na kolanach mały pakunek. Zawiadomiona policja jednak nie znalazła przy nim żadnej broni.

Do jeszcze innego incydentu doszło w Arizonie. William Borboa wywołał masową panikę w kinie w Sierra Visa, gdy pijany zaczął rzucać groźby. Kiedy zawiadomiona policja próbowała spacyfikować 27-latka, blisko 50 osób uciekło w panice z sali kinowej. Jak się okazało, w plecaku, który mężczyzna przyniósł na seans, znajdowała się tylko pusta butelka po alkoholu.

Holmesowi grozi kara śmierci

W strzelaninie, do której doszło w piątek w Aurorze w Kolorado podczas premierowego pokazu najnowszego filmu o Batmanie, zginęło 12 osób, a 58 odniosło obrażenia.

24-letni napastnik James Holmes od piątku przebywa w pojedynczej celi więzienia pod Denver. Wciąż nie wiadomo, jakimi motywami się kierował. Grozi mu kara śmierci, która w stanie Kolorado jest wykonywana przez wstrzyknięcie trucizny. Od 1976 roku odbyła się tylko jedna egzekucja.

DOSTĘP PREMIUM