Zabójca z Denver wysłał paczkę ze szczegółami zbrodni. Przez tydzień nikt jej nie otworzył

James Holmes - sprawca masakry w kinie w Denver - wysłał przed atakiem paczkę z notatnikiem o swoich planach do uniwersyteckiego psychologowi - podaje Fox News. Przeleżała jednak tydzień - do poniedziałku - zamknięta.

Psycholog z Uniwersytetu w Kolorado odkrył w poniedziałek, że otrzymał paczkę pocztową od Jamesa Holmesa. Została najpewniej wysłana przez zabójcę jeszcze przed masakrą w kinie w Denver. Przez tydzień przeleżała na uniwersytecie zamknięta.

W środku policja znalazła notatnik pełen "szczegółów wskazujących, że Holmes ma zamiar zabić ludzi". - Były tam rysunki i ilustracje planowanej masakry. Również szczegóły zbrodni - powiedział Fox News anonimowy policjant.

Nie wiadomo, dlaczego paczka nie została przekazana psychologowi. Nie wiadomo też, czy miał on styczność z Holmesem. Mogło tak być, gdyż zabójca studiował na Uniwersytecie w Kolorado i zajmował się m.in. chorobami psychicznymi. Notatnik został już przekazany FBI.

Holmes jest oskarżony o zabicie 12 osób i ranienie 58. Tej zbrodni dokonał w kinie w mieście Aurora, będącym częścią obszaru metropolitalnego Denver, w czasie projekcji najnowszego filmu o Batmanie.

Policja i śledczy odmawiają komentowania rewelacji Fox News. Rzecznik Uniwersytetu w Kolorado twierdzi, że nie wie nic nt. paczki.

Zobacz wideo

Czytaj więcej na Fox News >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM