Wybuch na tankowcu z metanolem przy Borneo. Szaleje pożar, są ofiary

Co najmniej jedna osoba zginęła w pożarze malezyjskiego tankowca u wybrzeży Borneo. Według informacji agencji AP w pokład jednostki uderzył piorun, zabijając na miejscu jedną osobę i powodując wybuch metanolu. Na statku było 29 członków załogi.

Do wypadku doszło w terminalu gazowym państwowej malezyjskiej firmy Petronas na wyspie Labuan na Morzu Południowochińskim, w pobliżu malezyjskiej części wyspy Borneo. Według informacji agencji AP w stojący przy pirsie statek, przewożący chemikalia i olej palmowy, uderzył piorun. Jeden z członków załogi zginął na miejscu, a przewożony przez jednostkę metanol wybuchł.

Dwudziestu czterech członków załogi - Malezyjczyków i Filipińczyków - ewakuowano na brzeg. Służby ratownicze nie mogą odnaleźć czwórki ich kolegów. Szef miejscowej policji Simon Karsan powiedział, że ogień, choć wciąż nieugaszony, jest już "pod kontrolą".

Firma MISC, zależny od Petronasa armator statku, potwierdziła doniesienia o ofiarach i zaginionych. Oświadczenie nie podawało przyczyn wypadku, ani też tego, czy jednostka była załadowana w momencie wybuchu pożaru.

DOSTĘP PREMIUM