Scotland Yard poluje na działaczy olimpijskich sprzedających bilety na olimpiadę z 10-krotnym przebiciem. 16 osób już zatrzymano

Brytyjska policja rozpoczęła śledztwo w sprawie nadużyć przy sprzedaży biletów na najciekawsze zawody Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Według informacji Scotland Yardu sprawa dotyczy co najmniej trzech oficjalnych agencji, które miały rozprowadzać wejściówki na stadiony.

Operację o kryptonimie "Podium" wdrożono po ujawnieniu przez "Sunday Times" przypadków sprzedaży biletów po drastycznie zawyżonej cenie. Gazeta opublikowała nagrania wideo, na których działacze olimpijscy oferowali klientom atrakcyjne bilety po cenie dziesięciokrotnie wyższej niż oficjalna.

"Sunday Times" twierdzi, że w sprawę zamieszane są organizacje reprezentujące komitety olimpijskie Chin, Serbii i Litwy. Jednak według nieoficjalnych doniesień śledztwo ma objąć działaczy olimpijskich z 54 krajów.

Scotland Yard nie potwierdza tych informacji. Podaje jedynie, że dotychczas w ramach operacji "Podium" zatrzymano 16 osób. Pięciu postawiono zarzuty nielegalnego handlu biletami. Są wśród nich obywatele Niemiec i Słowacji.

Na stronie internetowej brytyjska policja przestrzega przed oszustami sprzedającymi bilety zarówno na rozpoczęte już igrzyska, jak i na igrzyska paraolimpijskie, które mają się rozpocząć w Londynie 29 sierpnia.

TOK FM PREMIUM