Romney traci zaufanie wyborców. "To przez wpadki"

Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych Mitt Romney traci zaufanie wyborców - tak wskazują wyniki sondażu dla dziennika "Washington Post" i telewizji ABC News.

Na trzy miesiące przed wyborczym starciem z Barackiem Obamą aż 49 procent ankietowanych ma negatywną opinię o Romneyu. W porównaniu z ostatnim sondażem z maja byłemu gubernatorowi Massachusetts nie ufa o 4 procent więcej badanych. W pozytywnym świetle Romneya widzi 40 procent wyborców. To wynik zbliżony do tego z poprzedniego sondażu.

Większość pozytywnie ocenia Obamę

Większym zaufaniem wyborców cieszy się Barack Obama. W sondażu dla "Washington Post" i ABC News 53 procent badanych ma pozytywną opinię o obecnym prezydencie, podczas gdy 43 procent jest przeciwnego zdania.

Badanie prezentuje także wyniki poparcia dla Romneya i Obamy odpowiednio wśród sympatyków Partii Republikańskiej i Demokratycznej. 83 procent wyborców republikańskich ma dobre zdanie o Romneyu, jednak jedynie 41 procent wypowiada się o byłym gubernatorze Massachusetts "zdecydowanie korzystnie", podczas gdy w przypadku Baracka Obamy odsetek "żelaznego elektoratu" Partii Demokratycznej wynosi aż 61 procent.

Eksperci: Zawiniły wpadki

W ocenie komentatorów serwisu Politico.com jedną z przyczyn spadku zaufania do Mitta Romneya była seria wpadek kandydata, która przytrafiła mu się podczas niedawnej podróży do Europy. Dziennikarze Politico.com zauważają również, że wpływ na spadek notowań Romneya mogły mieć spoty wyborcze autorstwa sztabu Obamy, w których mocno krytykowano kontrkandydata obecnego prezydenta.

Podyskutuj o wyborach w USA na naszym profilu na Facebooku >>>

TOK FM PREMIUM