Romney atakuje Obamę nowym spotem. Jest w klipie jego spotkanie z Wałęsą

Nowy spot Mitta Romneya wykorzystuje nagrania z pobytu kandydata Republikanów w Polsce, m.in. ze spotkania z Lechem Wałęsą. Są również pokazane archiwalne zdjęcia Jana Pawła II. Spot atakuje Baracka Obamę, który rzekomo miał ?wydać wojnę religii?.

W nowym spocie przyszły kandydat Republikanów na prezydenta USA Mitt Romney zarzuca Barackowi Obamie "rozpoczęcie wojny z religią", zmuszając religijne instytucje do "działania wbrew ich woli".

Poruszył tutaj temat ustawy, która obliguje pracodawców do finansowania środków aborcyjnych antykoncepcji. Nawet tych, których wiara tego zabrania. "Mitt Romney będzie walczył o wolność wyznania, kiedykolwiek będzie zagrożona".

Zobacz wideo

W spocie Romneya pokazano Jana Pawła II, Lecha Wałęsę oraz spotkania Mitta Romneya z legendarnym przywódcą "Solidarności". W tle słyszymy słowa Republikanina: "W 1979 roku syn Polski Jan Paweł II powiedział słowa, które obaliły imperium (ZSRR): 'Nie lękajcie się'". Na koniec zaś lektor mówi: "Kiedy wolność wyznania jest zagrożona, po której stronie staniesz?".

Romney przyjechał do Polski pod koniec lipca. Spotkał się m.in. z Lechem Wałęsą w Gdańsku i złożył kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. To również pokazano w spocie.

TOK FM PREMIUM