Znany pediatra, autor książek o umieraniu dzieci, oskarżony o torturowanie własnej córki

Dr Melvin Morse, amerykański lekarz i autor książek o śmierci dzieci, jest podejrzany o torturowanie swojej 11-letniej córki. Dziewczynka zeznała, że ojciec podtapiał ją i podduszał - podają amerykańskie media.

58-letni Morse jest pracownikiem Uniwersytetu Waszyngtońskiego i autorem książek o świadomości umierających dzieci. Występował jako ekspert w mediach, m.in. w programach Larry'ego Kinga i Oprah Winfrey. Temat przejścia między życiem a śmiercią bada od 15 lat.

Morse'owi postawiono zarzuty po tym, jak jedna z jego dwóch córek złożyła obciążające go zeznania. On i jego żona Pauline zostali przedwczoraj aresztowani w Georgetown w stanie Delaware, gdzie mieszkają. Odpowiedzą za znęcanie się nad dziewczynką.

11-latka opowiedziała policji o wstrząsających praktykach ojca. Morse miał na przykład podtapiać ją, a także zawijać ją w koc tak, żeby nie mogła się ruszać. Innym razem trzymał dziecko za nos i usta aż do momentu, kiedy upadło na ziemię.

Torturował córkę dla doświadczeń?

11-latka zeznała także, że nie wiedziała, za co była karana. Drastyczne metody stosowane przez lekarza w połączeniu z jego badaniami naukowymi mogą wskazywać na to, że nie chodziło o karanie córki, ale o pozbawianie jej tlenu.

Nie mógł podtapiać dziecka, by je karać, ale dla doświadczeń: by wywołać stan bliski śmierci - zauważają media. Według policyjnego raportu Melvin niekiedy obawiał się, że dziecko umrze.

DOSTĘP PREMIUM