Załoga luksusowego liniowca pomogła nielegalnym imigrantom

Łódkę z kilkudziesięcioma Haitańczykami - prawdopodobnie nielegalnymi imigrantami - zauważył pasażer ?Allure of the Sea?. Luksusowy liniowiec płynął z St. Maarten na Cozumel na Karaibach. Załoga statku pomogła Haitańczykom, a potem przekazała ich w ręce meksykańskiej marynarki wojennej.

- Jeden z naszych gości zauważył łódkę i zaalarmował załogę - mówi Cynthia Martinez, przedstawicielka firmy Royal Caribbean, do której należy "Allure of the Sea". Kobieta opowiada, że początkowo ludzie, którzy płynęli łódką, zapewnili, że nie potrzebują pomocy. Załoga liniowca kontynuowała więc podróż, a wiadomość o spotkaniu przekazała amerykańskiej straży przybrzeżnej. To właśnie Amerykanie poprosili później, by kapitan "Allure of the Sea" zawrócił i pomógł Haitańczykom.

- Na łódce było 47 mężczyzn, 7 kobiet i 4 nastolatków. Wzięliśmy ich na pokład, daliśmy jedzenie, wodę i zapewniliśmy podstawową opiekę medyczną - mówi Martinez. Liniowiec zabrał Haitańczyków do meksykańskiej wyspy Cozumel i przekazał przedstawicielom marynarki wojennej.

TOK FM PREMIUM