Tragiczna pomyłka pielęgniarki - wyrzuciła nerkę przeznaczoną na przeszczep do śmieci

Pielęgniarka z Ohio przez przypadek wyrzuciła nerkę do szpitalnego kosza na śmieci. W wyniku jej pomyłki University of Toledo Medical Center musiał zawiesić swój program przeszczepów, aby wyjaśnić incydent - podaje ABC News.

Ta pomyłka może kosztować amerykański szpital z Ohio jego licencję na przeprowadzenie transplantacji. Lekarze próbowali jeszcze uratować nerkę, którą pielęgniarka z University of Toledo przez pomyłkę wyrzuciła do śmieci. Organu, który został pobrany od żywego dawcy, nie udało się jednak ocalić - donosi ABC News .

- Nie potrafimy wyobrazić sobie tego, jak wielki zawód został sprawiony wszystkim zaangażowanym w ten przeszczep. Uniwersytet nie może nawet zacząć wyrażać swojego żalu z zaistniałej sytuacji. Szczerze za nią przepraszamy - oświadczył Jeffery P. Gold, kierownik placówki.

Szpital zwiesił w obowiązkach dwie pielęgniarki, wysyłając je na płatny urlop. Do czasu wyjaśnienia incydentu nie będzie też prowadził swojego programu przeszczepów. Według University of Toledo aż 98 proc. wszystkich transplantacji przeprowadzonych na terenie placówki kończy się sukcesem.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM