"Musiałam oczyścić swój honor" - Turczynka obcięła głowę swojemu gwałcicielowi

26-letnia Turczynka została aresztowana po tym, jak porzuciła obciętą głowę krewnego swojego męża przed kawiarnią na jednym z miejskich placów. Kobieta twierdzi, że zabity wielokrotnie ją gwałcił i musiała "bronić swojego honoru".

Nevin Yildirim mieszka w małej miejscowości w południowo-zachodniej Turcji. Kobieta kilka dni temu przyszła na jeden z miejskich placów z obciętą głową mężczyzny w ręku. - Nie igrajcie z moim honorem! To jest mężczyzna, który igrał z moim honorem! - wykrzyczała w stronę grupy mężczyzn siedzących w kawiarni. Następnie porzuciła obciętą głowę przed kawiarnią.

Zobacz wideo

26-latka twierdzi, że broniąc własnego honoru, zabiła 35-letniego kuzyna swojego męża, który przez osiem miesięcy ją gwałcił i groził jej dzieciom. Jej mąż w tym czasie pracował w innym mieście. Gwałciciel zrobił jej też zdjęcia telefonem komórkowym, gdy była naga i szantażował upublicznieniem ich. W końcu postanowiła go zastrzelić i dokonać dekapitacji. Yildrim mówi, że żałuje tego, co się stało, ale "musiała oczyścić swój honor".

Kobieta jest w piątym miesiącu ciąży ze swoim gwałcicielem. Gdy była w 14. tygodniu ciąży, chciała dokonać aborcji, ale w szpitalu nie pozwolono jej na to. W Turcji zabieg jest dozwolony tylko do 10. tygodnia. Kobieta nadal chce usunąć ciążę, popierają ją tureckie organizacje kobiece.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM