Ryanair naraża bezpieczeństwo pasażerów? Hiszpania wszczęła śledztwo ws. linii lotniczych

Hiszpańskie Ministerstwo Przemysłu wszczęło dziś dochodzenie przeciwko Ryanairowi. Zdaniem resortu, irlandzkie linie narażają na niebezpieczeństwo pasażerów - samolot Ryanaira zaliczył dziś drugie już w tym tygodniu awaryjne lądowanie. W sierpniu z kolei w samej Hiszpanii linie zaliczyły trzy lądowania awaryjne spowodowane zbyt oszczędnym tankowaniem.

- Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa i zagwarantowanie obywatelom Hiszpanii wszelkich gwarancji i poszanowania praw w samolocie. Przypominam, że, wykupując bilet, pasażer ma nie tylko obowiązki, ale również prawa - argumentowała dziś hiszpańska minister przemysłu Ana Pastor.

Resort ten wszczął właśnie przeciwko irlandzkim liniom dochodzenie. To nie pierwszy problem Ryanaira w Hiszpanii. W sierpniu trzykrotnie doszło tam do awaryjnego lądowania samolotów tych linii. Wtedy przyczyną było oszczędne tankowanie i ryzyko, że podczas lotu zabraknie paliwa.

Ostatnie awarie? Spadek ciśnienia w kabinie

Przyczyna dzisiejszego awaryjnego lądowania samolotu Ryanair na madryckim lotnisku Barajas była taka sama jak poprzedniej awarii z tego tygodnia - nagły spadek ciśnienia w kabinie. Samolot leciał z Madrytu na Wyspy Kanaryjskie. Godzinę po starcie nagle stracił wysokość, a w kabinie zaczęło brakować tlenu.

Maszyna zawróciła i wylądowała na Barajas, gdzie pasażerom udzielono pomocy lekarskiej. Pięciu z problemami z sercem i uszami trafiło do szpitala. Pięć dni temu bardzo podobny problem miał samolot, który leciał z Walencji.

DOSTĘP PREMIUM