USA: na pchlim targu kupiła oryginalnego Renoira - za 50 dolarów

Obraz kupiony na pchlim targu w Wirginii za jedyne 50 dolarów - w zestawie z lalką i plastikową figurką krowy! - to najprawdopodobniej dzieło samego Pierre-Auguste'a Renoira. Eksperci oceniają, że płótno na aukcji może osiągnąć cenę do 100 tys. dolarów.

Może się okazać, że dla Amerykanki to był zakup życia. Na pchlim targu w Wirginii za niecałe 50 dolarów nabyła m.in. obraz, który według ocen ekspertów jest oryginalną pracą francuskiego mistrza Renoira "Paysage Bords de Seine" z ok. 1879 r.

Według szacunków pracowników domu aukcyjnego obraz może osiągnąć cenę do 100 tys. dolarów podczas licytacji pod koniec miesiąca. Według ekspertów, którzy prześledzili historię obrazu, ślad po nim ginie w 1926 r., kiedy został sprzedany prywatnemu kupcowi przez paryską galerię - podaje internetowy serwis BBC .

Jego współczesna szczęśliwa nabywczyni, która chce pozostać anonimowa, postanowiła skonsultować się z pracownikami lokalnego domu aukcyjnego z powodu tabliczki z nazwiskiem francuskiego mistrza umieszczonej na ramie obrazu.

TOK FM PREMIUM