Zakładnik Al-Kaidy: Niech Żydzi w USA nacisną na Obamę i Romneya. Chcę być wolny [WIDEO]

W internecie opublikowano nowy film przedstawiający Warrena Weinsteina - zakładnika pakistańskiej al-Kaidy. Nagranie to apel do jego rodziny o uruchomienie żydowskich społeczności w USA, aby wywarły presję na Biały Dom i władze Izraela i zmusiły oba państwa do współpracy z islamskimi bojownikami.
 

"Niech zaakceptują ich żądania, a będę wolny" - mówi na opublikowanym przez agencję Reuters filmie Weinstein. Żydowski pracownik socjalny, od roku przetrzymywany przez pakistańską AL-Kaidę jako zakładnik, zwraca się do żony, dzieci i wnuków:

"Nawiążcie kontakty i naciśnijcie na amerykański rząd i prezydenta Obamę, aby zaczęli współpracować z mudżahedinami i spełnili ich żądania tak, abym był znów wolny. Może możecie zaapelować też do kandydata Republikanów tak, aby również wywarł presję na Obamę" - mówi na filmie Weinstein.

"Błagam, naciśnijcie na Izrael. Kocham was"

"Błagam, pracujcie też poprzez organizacje żydowskie z rządem Benjamina Netanjahu, aby również Izraelczycy współpracowali z mudżahedinami" - dodaje. "Kocham was" - mówi prosto na końcu nagrania.

Porwany w sierpniu 2011 r. w Lahore Weinstein podkreśla w filmie, że jest dobrze traktowany, przyjmuje wszystkie niezbędne leki. Pierwsze nagranie z amerykańskim zakładnikiem pakistańskiej Al-Kaidy ujawniono w maju. Zwracał się wówczas do prezydenta Obamy, mówiąc, że jego życie jest w rękach prezydenta USA.

W grudniu 2011 r. lider al-Kaidy Ajman al-Zawahiri przyznał, że to jego ugrupowanie porwało Weinsteina i zażądał wypuszczenia wszystkich jeńców USA więzionych za związki z jego grupą lub z talibami. Domagał się też zakończenia przez sojuszników USA i sam Waszyngton nalotów na bojowników w Pakistanie, Afganistanie, Jemenie, Somalii i Gazie.

Film z zakładnikiem powiązany z falą przemocy wobec USA?

Według amerykańskiej organizacji SITE, śledzącej strony internetowe muzułmańskich fundamentalistów, najnowszy film opublikowało medialne ramię grupy al-Kaidy al-Sahab. Nowe wideo to już drugi film z Weinsteinem ujawniony w ciągu dwóch dni - podkreśla Reuters. Publikacja filmu zbiegła się w czasie z serią krwawych ataków na Amerykanów i ich placówki w krajach arabskich.

Wściekłość muzułmanów wywołał rzekomo nakręcony w USA antyislamski film "Innocence of Muslims" (Niewinność muzułmanów). Prorok Mahomet jest w tym filmie przedstawiony jako oszust i kobieciarz, który aprobował seksualne molestowanie dzieci. Kilkunastominutowy fragment filmu jest dostępny na YouTube . W islamie zakazane jest przedstawianie wizerunków proroka.

DOSTĘP PREMIUM