Francuscy paparazzi zrobili zdjęcia księżnej Kate topless. "Wstyd! Dajcie jej spokój!"

Francuski magazyn "Closer" "pochwalił" się, że w jutrzejszym papierowym wydaniu opublikuje zdjęcia księżnej Cambridge topless. W Wielkiej Brytanii zawrzało. Dzienniki i tabloidy zgodnie piszą, że "nie kupiły" tych zdjęć, choć im je oferowano. Ludzie komentują: "Wstyd! Zostawcie ją w spokoju!"

Doradca rodziny królewskiej już porównał działania magazynu "Closer" do "wydarzeń sprzed 15 lat " - czyli śmierci ściganej przez paparazzich księżnej Diany w wypadku samochodowym. Dodał, że William i Kate, przebywający obecnie w Malezji w ramach Diamentowego Jubileuszu brytyjskiej królowej Elżbiety II, są " bardzo zasmuceni i przygnębieni " zdjęciami i planami gazety, o których dowiedzieli się dziś rano.

"O mój Boże! Te zdjęcia obiegną świat!"

Zdjęcie okładki z zamazanymi fragmentami ciała księżnej Kate magazyn "Closer" opublikował w internecie. W sieci pojawiła się też okładka bez cenzury. Fotografie, zrobione z ukrycia podczas niedawnego urlopu książęcej pary we francuskiej Prowansji, ukażą się wydaniu drukowanym. Mają zająć aż cztery strony magazynu - jak zapewnia redakcja: bez cenzury. Tytuł na okładce głosi: "O mój Boże! Te zdjęcia obiegną świat!".

Na razie jednak wygląda na to, że jeśli obiegną Wielką Brytanię, to nie za pośrednictwem prasy i tabloidów. Niektóre magazyny już podkreślają, że oferowano im zdjęcia żony następcy brytyjskiego tronu. Media podkreślają, że odmówiły. Nic dziwnego - komentarze brytyjskich internautów nie są pochlebne dla francuskich paparazzich.

"Żałosne! Para małżonków pojechała na wakacje, a tu ich szpiegują i fotografują w ten sposób. Wstyd!". "Mam nadzieję, że brytyjskie gazety odmówią publikacji tych zdjęć z szacunku dla młodej kobiety w jej najpiękniejszej odsłonie. Zostawcie ją w spokoju!! - to tylko dwa komentarze. Portal Gazeta.pl również publikuje wyłącznie mocno ocenzurowane zdjęcie okładki magazynu "Closer".

"Jak pościg za Dianą 15 lat temu"

Także korespondent BBC ds. rodziny królewskiej Peter Hunt podkreśla podobieństwo działania magazynu "Closer" do tego, jak prasa i paparazzi ścigali księżną Dianę. "Książę William uważa, że działania paparazzich przyczyniły się do jej śmierci" - przypomina Hunt.

Reakcja rodziny królewskiej była rzeczywiście błyskawiczna. "Wściekli Kate i William" już rozważają pozew przeciw "Closer". W oświadczeniu książęca para pisze ostro: "Cienka czerwona linia została przekroczona. Ten przypadek przypomina najgorsze zachowania prasy i paparazzich za życia Diany, Księżnej Walii, i dlatego jest tym bardziej przykry dla Księcia i Księżnej" - głosi oświadczenie dworu .

Publikacja zdjęć księżnej Kate to kolejne w ostatnich dniach przykre dla brytyjskiej rodziny królewskiej materiały prasowe. Kilkanaście dni temu świat obiegły zdjęcia nagiego księcia Harry'ego podczas hucznej imprezy w Las Vegas.

TOK FM PREMIUM