Malezja: antygejowski program rządowy uczy, jak wykryć "skłonności" u dzieci

Duże torby i jasne kolory ubrań to objawy wskazujące na gejowskie skłonności u chłopców - głoszą rządowe ulotki. W odpowiedzi na rosnące wpływy konserwatystów, w Malezji rozpoczął się cykl seminariów skierowany do rodziców i nauczycieli, który ma "ograniczyć problem homoseksulizmu" - pisze brytyjski "The Guardian".

Malezyjski Związek Nauczycieli rozpoczął cykl seminariów, które mają pomoc rodzicom i nauczycielom powstrzymać rozprzestrzenianie się "niezdrowych skłonności u dzieci".

Z ulotek rozdawanych na seminariach można się dowiedzieć, że "objawem" u chłopców może być noszenie dużych toreb i jasnych, obcisłych ubrań. Z wykryciem lesbijskich skłonności u dziewczynek organizatorzy mieli większy problem. Za przejawy homoseksualizmu uznano spędzanie czasu z innymi dziewczynkami i brak zainteresowania mężczyznami.

"To ponadreligijne wydarzenie"

Antygejowskie seminaria cieszą się ogromną popularnością. Na środowe spotkanie, poprowadzone przez ministra edukacji Puada Zarkashiego przyszło ponad 1,5 tys. osób - pisze "The Guardian" . - To ponadreligijne i ponadkulturowe wydarzenia, przecież w zasadzie wszystkie religie przeciwne są tego typu zachowaniom - komentował rzecznik związku.

Malezja uważa stosunek homoseksualny za zachowanie niezgodne z naturą, za który grozi kara grzywny, chłosty czy nawet do 2 lat więzienia. Choć procesy zdarzają się stosunkowo rzadko, zdecydowanie widać wzrost nietolerancji wobec homoseksualistów - podkreśla brytyjska gazeta.

DOSTĘP PREMIUM