Wybory w USA. Więcej "taśm prawdy" Romneya: Palestyna jest zdeterminowana, by zniszczyć Izrael

Na jaw wychodzą kolejne nagrania z prywatnego obiadu Mitta Romneya z jednym ze sponsorów kampanii kandydata. Taśmy ujawnił liberalny amerykański magazyn "Mother Jones". Tym razem prezydencki kandydat Republikanów mówi w nagraniu o konflikcie palestyńsko-izraelskim.

Zdaniem republikańskiego polityka Palestyńczycy nie mają żadnego interesu w zakończeniu konfliktu, a pokój jest niemal nieosiągalny . W ujawnionym nagraniu Romney mówi też, że Palestyńczycy są "zdeterminowani", by zniszczyć Izrael. Kandydat Republikanów powiedział podczas spotkania z darczyńcami, że Bliski Wschód pozostanie "nierozwiązanym problemem".

 

"To nie jest nic, czego nie powiedziałbym wcześniej"

We wcześniejszych nagraniach Romney podkreślał m.in., że nigdy nie uda mu się przekonać tych 47 proc. Amerykanów, którzy głosują na Obamę, że powinni sami wziąć odpowiedzialność i zatroszczyć się o swoje życie. Według magazynu "Mother Jones" wypowiedzi Romneya są obraźliwe dla wyborców obecnego prezydenta. W odpowiedzi na to kandydat Republikanów oświadczył, że słowa, które można usłyszeć na nagraniu, to opinie, które już wcześniej wyrażał publicznie.

Sztab wyborczy Mitta Romneya poinformował, że kandydat już jako gubernator Massachusetts mówił otwarcie, iż jest zaniepokojony wzrastającą liczbą Amerykanów żyjących w uzależnieniu od pomocy społecznej lokalnych władz.

Podyskutuj o wyborach w USA na naszym profilu na Facebooku >>>

Amerykanie wybierają prezydenta - najnowsze informacje z USA na naszym liveblogu >>>

TOK FM PREMIUM