Forbes publikuje listę 400 amerykańskich miliarderów

Bill Gates, Warren Buffett i Larry Ellison - to pierwsza trójka listy 400 amerykańskich miliarderów miesięcznika "Forbes". Łączny majątek "czterechsetki" wzrósł w porównaniu z poprzednim zestawieniem o 13 procent - do 1,7 biliona dolarów.

Pierwsza piątka wygląda dokładnie tak samo jak przed rokiem, a były szef Microsoftu Bill Gates stanął na czele listy już po raz 19. z rzędu. Na koncie ma 66 miliardów dolarów - o 7 miliardów więcej niż rok wcześniej. Podobne zyski odnotowali miliarderzy z miejsc 2 i 3.

82-letni inwestor i biznesmen filantrop Warren Buffett dorobił się 46 miliardów. Trzeci na liście jest szef koncernu informatycznego Oracle z dorobkiem 41 miliardów dolarów. Czwarte miejsce zajmuje Charles Koch, a piąte - David Koch - założyciele koncernu Koch Industries, specjalizującego się w produkcji syntetyków i technologii włókienniczej.

Wdowa po Stevie Jobsie debiutuje na liście

Na liście pojawiło się kilka nowych nazwisk, w tym cztery osoby, które odziedziczyły fortuny. Najwyższe miejsce spośród nich zajęła Laurene Powell Jobs, wdowa po byłym szefie Apple - Stevie Jobsie. Zadebiutowała na 28. miejscu z majątkiem 11 miliardów dolarów.

Gorszy los spotkał szefa Facebooka Marka Zuckerberga. Po giełdowej klapie akcji jego firmy, stracił on połowę z blisko 18 miliardów i spadł z 14. na 36. miejsce.

TOK FM PREMIUM