Nowy sondaż: W kluczowych stanach Obama bije Romneya. Duża przewaga
Sondaże przeprowadzone w trzech "swing states" - Ohio, Florydzie i Pensylwanii - wskazują, że wśród tzw. likely voters, czyli osób, które z dużym prawdopodobieństwem pójdą głosować, urzędujący prezydent osiągnął ponad 50 proc. poparcia, bijąc kandydata Republikanów różnicą od 9 do nawet 12 punktów proc. - informuje CNN .
Wyniki badań, przeprowadzonych już po ubiegłotygodniowej publikacji tzw. taśm Romneya" opublikowały Uniwersytet Quinnipiac, telewizja CBS News, dziennik "New York Times" oraz uczelnia Franklin & Marshall. To kolejne już sondaże w ostatnich dwóch dniach, które potwierdzają przewagę Obamy. CNN przypomina, że jeszcze żaden republikański kandydat w ostatnich latach nie zdobył Białego Domu, jeśli nie wygrał w Ohio.
Romney: Zobaczycie moje poparcie w dzień wyborów
Jak podkreślają komentatorzy indagowani przez CNN, słaby wynik Romneya to nie tylko rezultat kolejnego już kiepskiego tygodnia kampanii. Sondaże wskazują, że wyborcy lepiej ocenili kompetencje Obamy w kwestiach medycyny i ochrony zdrowia, bezpieczeństwa narodowego, imigracji, kryzysu i - co ciekawe - gospodarki. To na tym ostatnim polu Mitt Romney długo z Obamą wygrywał i to na tej kwestii oparł w dużej mierze swoją kampanię. Tym razem wygrywał tylko w kwestii redukcji deficytu budżetowego.
Sztab Republikanina i on sam nie poddają się. - Sondaże idą raz w górę, raz w dół, ale zobaczycie to wsparcie, którego potrzebuję, by wygrać, w dzień wyborów - powiedział Romney w wywiadzie dla CNN.
Podyskutuj o wyborach w USA na naszym profilu na Facebooku >>>
Amerykanie wybierają prezydenta - najnowsze informacje z USA na naszym liveblogu >>>
DOSTĘP PREMIUM
- Tu i tam kończą się podwyżki stóp procentowych. A banki przerażone. Czym?
- Piotruś Pan alimentów nie płaci, a do komornika przychodzi z matką. "To są moje byłe dzieci"
- "Król nieba" schodzi z lotniczej sceny. "Początek końca epoki"
- Senatorowie zdecydowali ws. noweli ustawy o SN. Nie posłuchali ministra
- PiS szykuje się do kroku wstecz ws. "lex Kaczyński". Prof. Matczak: Boją się, ale mleko i tak się rozlało
- Reuters: USA przygotowują przekazanie Ukrainie rakiet dalekiego zasięgu
- Biały Dom zabrał głos w sprawie wizyty Joe Bidena w Polsce
- Opozycja rozliczy PiS? Lewicka przypomina, że już raz Tusk im odpuścił. "PO nie opłacało się dobijać PiS"
- Koniec sporu Kaczyński-Sikorski. Szef PiS wsparł Siły Zbrojne Ukrainy. Polityk PO przyjął przeprosiny
- Senat pracuje nad nowelą o ustawy o SN, a minister... odradza składanie poprawek. "Piach w tryby"