"Poważny błąd" Fox News: telewizja pokazała samobójstwo podczas transmisji na żywo

Amerykańska sieć kablowa Fox przeprosiła za pokazanie samobójstwa w czasie transmisji na żywo w kanale Fox News - Telewizja pokazała, jak zabija się mężczyzna uciekający przed policyjnym pościgiem - donosi BBC na swojej stronie internetowej.

Do incydentu doszło w Arizonie. Policja dostała zgłoszenie o kradzieży samochodu. Pojazd udało się wyśledzić i funkcjonariusze rozpoczęli pościg, a Fox News - transmisję.

Okazało się, że złodziej jest uzbrojony - uciekając, mężczyzna oddał kilka strzałów w kierunku goniących go policjantów. Po 100 kilometrach pościgu sprawca wysiadł z samochodu i pobiegł na pustynię. Nagle zatrzymał się i strzelił sobie w głowę. Zginął na miejscu. Moment jego śmierci mogli zobaczyć widzowie Fox News.

Prezenter Fox News: - To nie powinno trafić na antenę

Telewizja tłumaczy, że transmisja została nadana w wyniku "poważnego błędu ludzkiego". - Jest nam niezmiernie przykro. Tutaj w studio widzimy wiele rzeczy, których nie pokazujemy na żywo - mówi prezenter Shepard Smith. - Czasem ze względu na nieodpowiednią porę, czasem ze względu na drastyczny przekaz, a czasem jest to po prostu nie na miejscu. To było zdecydowanie nie na miejscu i nie powinno trafić na antenę - dodaje.

Michael Clemente, wiceprezes Fox News, tłumaczy, że stacja podjęła niezbędne kroki, aby drastyczne treści nie trafiały na antenę. - Transmitowaliśmy obraz z helikoptera z pięciosekundowym opóźnieniem - tłumaczy. Jednak ten sposób okazał się zawodny. - Niestety, był to wynik ludzkiego błędu i jest nam niezmiernie przykro, że widzowie musieli to zobaczyć - dodaje.

Stacja Fox News znana jest z transmitowania pościgów policyjnych na żywo. - Takie transmisje przyciągają uwagę widza i podnoszą oglądalność - tłumaczy agencja Associated Press.

DOSTĘP PREMIUM