27 zarzutów dla Polaka zatrzymanego w Holandii. Był liderem międzynarodowego gangu narkotykowego

Co najmniej 27 zarzutów może usłyszeć Polak zatrzymany przez policję w Holandii. Mężczyzna od kilku lat był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. Jest podejrzewany m.in. o przemyt narkotyków oraz pranie brudnych pieniędzy.

Zatrzymany Polak rozpoczął działalność przestępczą w końcu lat dziewięćdziesiątych, a od co najmniej 2007 roku był liderem międzynarodowej grupy przemycającej narkotyki z Holandii do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Polski.

Mężczyzna był odpowiedzialny m.in. za uprawę konopi indyjskich na swojej plantacji w Holandii, poszukiwanie rynków zbytu narkotyków, organizowanie przemytu marihuany i kokainy oraz legalizowanie pieniędzy pochodzących z tej działalności. Ze wstępnych informacji uzyskanych od służb holenderskich wynika, iż szykował kolejny transport narkotyków.

Dzięki ustaleniom Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w miejscowości Emmen w Holandii holenderska policja zatrzymała poszukiwanego Polaka. Mężczyzna obecnie jest do dyspozycji sądu w Amsterdamie. Niebawem powinien trafić do Polski. W naszym kraju grozi mu do 15 lat więzienia.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM