Kongresmen GOP: Te teorie o ewolucji, Wielkim Wybuchu to kłamstwa z samego dna piekła

Republikański kongresmen nazwał teorie ewolucji, embriologii oraz Wielkiego Wybuchu ?kłamstwami z samego dna piekła?, które mają przekonać ludzi, że nie potrzebują zbawcy. Według Paula Brouna, który sam jest z zawodu lekarzem, Ziemia ma ok. 9 tys. lat i została stworzona w sześć dni. - Biblię trzeba rozumieć dosłownie - mówił polityk.

Kongresmen z Georgii opowiedział o swoich przemyśleniach 27 września podczas bankietu sportowego w mieście Hartwell. Polityk ubiega się o reelekcję do Kongresu z tego samego okręgu w listopadowych wyborach.

- Słowo Boga jest prawdą. Zrozumiałem to - mówił Paul Broun. - Wszystko to, czego nauczono mnie o ewolucji, embriologii czy Wielkim Wybuchu, to kłamstwa z samego dna piekła. Te kłamstwa mają nas wszystkich przekonać, że nie potrzebujemy zbawcy - dodał kongresmen.

 

"Ziemia ma 9 tys. lat i została stworzona w sześć dni"

Polityk mówił również, że wierzy, że Ziemia ma ok. 9 tys. lat i została stworzona w sześć dni. Te poglądy dzieli z wieloma kreacjonistami, którzy nalegają, aby Pismo Święte rozumieć dosłownie.

Sprawę pogorszyła rzeczniczka Brouna Meredith Griffanti, która tłumaczyła mediom, że kongresmen mówił na spotkaniu nieoficjalnie o tym, w co wierzy, a jego wystąpienie nie miało być upublicznione. Kłam temu stwierdzeniu zadaje fakt, że informacje o bankiecie były powszechnie dostępne i mógł się na nim pojawić każdy. Wystąpienie polityka zostało zresztą nagrane i umieszczone na stronie kościoła, w którym miało miejsce.

"Katolik, który głosuje na Obamę, dopuszcza się grzechu ciężkiego" - komentuje czytelnik na naszym profilu na Facebooku. Zgadzasz się? Nie zgadzasz? Podyskutuj >>>

Amerykanie wybierają prezydenta - najnowsze informacje z USA na naszym liveblogu >>>

TOK FM PREMIUM