Wielka Brytania. Skazano za obraźliwe wpisy na Facebooku

W Wielkiej Brytanii zaczynają zapadać wyroki za obraźliwe wpisy na Facebooku i na innych elektronicznych forach społecznościowych. Wczoraj i dziś w angielskich sądach skazano za to dwóch młodych ludzi.

20-letni brytyjski muzułmanin Azhar Ahmed został dziś skazany na 240 godzin pracy społecznej i 300 funtów grzywny. Jego wpis, zamieszczony pół roku temu na Facebooku brzmiał: "Wszyscy żołnierze powinni zginąć i iść do piekła". Był to jego komentarz do śmierci sześciu brytyjskich żołnierzy w eksplozji przydrożnej bomby w Afganistanie. Ten wpis przeczytała matka jednego z poległych i roztrzęsiona zgłosiła policji.

Wczoraj zapadł jeszcze bardziej surowy wyrok - 12 tygodni więzienia - dla 19-latka, który dwukrotnie zamieścił wyjątkowo obraźliwe wpisy na temat porwanej 5 lat temu dziewczynki, Madeleine McCann i zaginionej w zeszłym tygodniu 5-letniej April Jones.

W marcu wyrok 8 tygodni więzienia otrzymał 21-letni student, który przyznał się do siania nienawiści na tle rasowym. Zareagował on tweetem "LOL - kupa śmiechu - Muamba zdechł!", kiedy podczas meczu piłkarskiego czarnoskóry gracz Bolton Wanderers, Fabrice Muamba, doznał na boisku ataku serca i przez godzinę znajdował się w stanie śmierci klinicznej.

TOK FM PREMIUM