Lady Gaga odwiedziła w ambasadzie Ekwadoru Assange'a

Lady Gaga odwiedziła w Ambasadzie Ekwadoru w Londynie założyciela WikiLeaks Juliana Assange'a. Zjedli obiad i zrobili sobie zdjęcie.

Spotkanie owiane jest tajemnicą, wiadomo jedynie, że amerykańska piosenkarka przebywała w ambasadzie pięć godzin i zjadła z Assange'em obiad. Gaga w pobliskim domu towarowym Harrods reklamowała swoje nowe perfumy "Fame".

"The Rolling Stone" pisze, że do wizyty w ambasadzie mogła namówić gwiazdę inna piosenkarka M.I.A. Napisała on na Twitterze: "Jeżeli jesteś dziś w Harrodsie, odwiedź Assange'a po drugiej stronie ulicy. Wpadnę i przyniosę ciasteczka i herbatę". Nie wiadomo jednak, czy doszło do spotkania piosenkarek.

41-letni Assange, twórca demaskatorskiego portalu WikiLeaks, został w grudniu 2010 roku aresztowany w Wielkiej Brytanii, ponieważ szwedzka prokuratura chce go przesłuchać w związku z oskarżeniami o gwałt i napaść seksualną i domaga się w tym celu jego deportacji. Kiedy Assange wyczerpał wszystkie prawne możliwości uniknięcia deportacji, w czerwcu br. schronił się na terenie ambasady Ekwadoru w Londynie. Władze Ekwadoru udzieliły mu azylu politycznego.

Australijczyk twierdzi, że oskarżenia wysuwane przez szwedzką prokuraturę są nieprawdziwe. Obawia się, że jeśli zostanie deportowany do Szwecji, tamtejsze władze mogą wydać go Stanom Zjednoczonym. Za ujawnienie setek tysięcy poufnych depesz dyplomacji amerykańskiej przez WikiLeaks może grozić mu kara śmierci lub dożywotniego pozbawienia wolności.

TOK FM PREMIUM