Agencja AP przeprasza za zdjęcie ze schylającym się Romneyem

Agencja Associated Press wystosowała przeprosiny za opublikowanie zdjęcia, na którym widać schylającego się Mitta Romneya i uczennicę szkoły podstawowej, która wydaje się patrzeć na jego pośladki - donosi Fox News.

Zdjęcie zostało wykonane w szkole podstawowej w Fairfax (stan Wirginia). Początkowo zostało opublikowane z opisem mówiącym tylko, że Romney "pozuje do zdjęcia z uczniami". Błyskawicznie rozprzestrzeniło się w internecie.

Serwis Gawker skomentował, że zdjęcie aż prosi się o dodanie zabawnego podpisu, ale wielu komentatorów zwróciło uwagę, że publikowanie go jest nie fair w stosunku do kandydata GOP i naraża go na kpiny.

Wiceprezes AP Katheleen Carroll powiedziała, że agencja popełniła błąd publikując zdjęcie i "nie wypełniła własnych standardów". - Opis był zbyt ogólny i nie wyjaśniał, co naprawdę się dzieje - tłumaczyła.

Feralne zdjęcie zostało opublikowane we wtorek. Agencja dodała później do zdjęcia opis, w którym wyjaśniła, że mina dziewczynki jest "jej reakcją na fakt, że Romney kucnie i zapozuje do fotografii tuż przed nią". Carroll powiedziała, że wtedy było już za późno, bo zdjęcie opublikowało wiele innych mediów.

"Obawiam się, że bardzo wielu głosujących na Obamę uzasadnia swój wybór tak jak Snoop Dogg" - pisze czytelnik na naszym profilu na Facebooku. Zgadzasz się czy nie? Podyskutuj >>>

Amerykanie wybierają prezydenta - najnowsze informacje z USA na naszym liveblogu >>>

TOK FM PREMIUM