Rosyjski sąd chce przesłuchać Madonnę. Jest oskarżana o propagowanie homoseksualizmu

Sąd w Sankt Petersburgu chce przesłuchać Madonnę. Amerykańska piosenkarka jest oskarżana w Rosji o propagowanie homoseksualizmu. Skargę złożyła grupa działaczy obywatelskich związanych ze środowiskami prawosławnymi.

Autorom skargi nie podobał się sierpniowy koncert gwiazdy, podczas którego wzywała ona do poszanowania praw mniejszości seksualnych. Wnioskodawcy domagają się równowartości prawie 11 milionów dolarów jako zadośćuczynienia z szkody moralne.

Sąd w Petersburgu zamierza materiały procesowe przetłumaczyć na język angielski i wysłać do USA, gdzie na stałe zameldowana jest Louise Ciccone znana jako Madonna.

"Na koncercie były 12-letnie dzieci"

Telewizja agencji RIA Novosti w żartobliwym komentarzu przypomina, że skargę przeciwko piosenkarce poparł petersburski deputowany Witalij Miłonow. To on jest autorem ustawy zabraniającej propagandy homoseksualizmu. "Deputowany Miłonow napisał na swoim blogu, że na koncercie były 12-letnie dzieci. Skąd on o tym wiedział? Widocznie była osobiście, aby spotkać się z wrogiem twarzą w twarz" - konkluduje agencja RIA Novosti.

DOSTĘP PREMIUM