Rosjanie: Zdjęcia ofiar katastrofy nie pochodzą z akt naszego śledztwa

Komitet Śledczy FR: zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej nie pochodzą z akt rosyjskiego śledztwa.

Komitet Śledczy FR, który prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem, przekazał też, że fotografie te nie zostały wykonane przez jego przedstawicieli. Komitet Śledczy FR oznajmił również, że "podjęto kroki zmierzające do usunięcia tych materiałów ze środków masowego przekazu, ustalenia osoby, która wykonała i upubliczniła zdjęcia, a także wyjaśnienia motywów danych działań".

Wczoraj wstrząsające zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej pojawiły się na jednej z rosyjskich stron internetowych. Zdjęcia zostały zrobione na miejscu katastrofy, w kostnicy i przy trumnach. Widać na nich zmasakrowane ciała. MSZ apelował o niepublikowane tych zdjęć.

Na fotografiach jest ciało prezydenta Lecha Kaczyńskiego i innych ofiar katastrofy. Na stronie jest siedem bardzo drastycznych zdjęć. Musiała je zrobić osoba, która była przy sekcji zwłok.

Fotografie jako ilustrację do wątku na forum upublicznił anonimowy internauta.

Prokurator generalny wystąpił dziś do szefa komitetu śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksandra Bastrykina o stanowisko, czy są to materiały pochodzące z rosyjskiego postępowania, a jeśli tak, to jakie zamierza podjąć w związku z tym kroki.

DOSTĘP PREMIUM