Rosyjska prasa o wyborach w USA: Romney sprowadzi na świat wojnę z Iranem

?Osły kontra słonie? - pod takim tytułem dziennikarze "Moskiewskiego Komsomolca" zastanawiają się, który z kandydatów na prezydenta USA będzie bardziej odpowiadał interesom Rosji. Gazeta stawia na obecnego prezydenta Baracka Obamę.

Według "Moskiewskiego Komsomolca" zwycięstwo demokraty Obamy oznacza wzrost cen ropy, a tym samym więcej pieniędzy dla Rosji. Kandydat Republikanów Mitt Romney z kolei, zdaniem rosyjskich dziennikarzy, sprowadzi na świat wojnę z Iranem.

Wypominają mu także, że nazwał Rosję "wrogiem numer 1". Rozważając plusy i minusy programów gospodarczych obu kandydatów, moskiewski dziennik dochodzi do wniosku, że "dla Rosji i tak przychodzą ciężkie czasy".

"Obojętnie, kto by nie wygrał wyborów, główne zagrożenie dla Rosji pozostaje. Nadal uważają nas za wrogów" - konkludują rosyjscy dziennikarze. Według nich jest tylko jedno wyjście z tej sytuacji - "Rosja musi stać się mocarstwem gospodarczym".

"Jakby nie patrzeć Obama to WASP... Tylko czarny " - pisze czytelnik na naszym profilu na Facebooku. Zgadzasz się czy nie? Podyskutuj >>>

Amerykanie wybierają prezydenta - najnowsze informacje z USA na naszym liveblogu >>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM