Wróbel do prof. Kuźniara: Obama ma jakąś politykę czy przypomina naszego premiera?

- W wyborach w USA zwyciężyła Europa - komentował w TOK FM wygraną Baracka Obamy prof. Roman Kuźniar. - A Obama ma jakąś politykę czy przypomina naszego premiera? - dopytywał prowadzący Jan Wróbel. - Nie zgadzam się z tą oceną, ani w przypadku premiera ani Obamy - powiedział.

Obama zdecydowanie wygrał z Mittem Romneyem wyścig o fotel prezydenta USA. Jednak: - Czy on ma jakąś politykę, czy przypomina naszego premiera - robi to, co akurat na danym etapie uzna za potrzebne i dobrze wyglądające? - pytał w Poranku TOK FM prof. Romana Kuźniara Jan Wróbel. - Ja nie zgadzam się w tej opinii ani w ocenie naszego premiera, ani w ocenie Baracka Obamy - odpowiedział doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Zobacz wideo

- To, co jest interesujące w amerykańskich wyborach, to zwycięstwo w nich Europy - kontynuował Kuźniar. - Polityka społeczno-ekonomiczna USA jest teraz bardzo europejska i wychodzi naprzeciw przeciętnemu Amerykaninowi. Barack Obama to też pierwszy prezydent, który traktował Europę po partnersku. Jego prezydentura upodobniła się też do polityki europejskiej w podejściu do świata - wyrobił sobie spojrzenie na resztę świata, które jest dalece bardziej dojrzałe, empatyczne, wykazujące zrozumienie różnorodności tego świata - dodał.

TOK FM PREMIUM