Aktor, głos Elmo z Ulicy Sezamkowej, oskarżony o molestowanie nastolatka

Kevin Clash, 52-letni lalkarz i głos czerwonego futrzaka Elmo z Ulicy Sezamkowej, odszedł z programu po oskarżeniach o molestowanie 16-letniego chłopca.

Producenci programu w specjalnym oświadczeniu podali, że aktor zaprzeczył oskarżeniom, a zarzuty nazwał "nieprawdziwymi i oszczerczymi". Jednak po wewnętrznym śledztwie firma doszła do wniosku, że Clash naruszył politykę firmy m.in. w zakresie korzystania z internetu. Obecnie aktor jest na urlopie, by jak napisano w oświadczeniu, mieć czas na obronę swojej reputacji.

Do molestowania miało dojść kilka lat temu, ale ofiara, dziś 23-letni mężczyzna, dopiero teraz zdecydował się upublicznić sprawę. CNN cytuje oświadczenie Clasha, który przyznał, że był z nim w związku, jednak nie utrzymywał z nim kontaktów seksualnych, kiedy był nastolatkiem.

"Jestem gejem. I nigdy się tego nie wstydziłem ani nie próbowałem tego ukryć. Byliśmy dorośli, żyliśmy w zgodnym związku, dlatego jestem głęboko zasmucony tymi oskarżeniami" - napisał Clash.

Producenci Ulicy Sezamkowej zapewnili, że mimo braku Kevina Clasha w obsadzie Elmo pozostanie integralną postacią Ulicy Sezamkowej.

DOSTĘP PREMIUM