Kolejny prezenter BBC oskarżony o molestowanie dzieci

Były prezenter BBC Michael Souter został oskarżony o molestowanie seksualne dzieci. To już kolejny skandal pedofilski, który dotyka słynną brytyjską stację.

59-letni Souter pracował jako prezenter w radiu BBC Norfolk. Obecnie prowadzi firmę konsultingową.

Postawiono mu zarzut molestowania 18 chłopców, jednej kobiety i jednego mężczyzny. Do przestępstw miało dochodzić w latach 1979-1999. Souter wydał oświadczenie, w którym zaprzecza wszystkim zarzutom. - Policja już po raz trzeci bada te doniesienia. Poprzednio dwa razy nie postawiono mi zarzutów - twierdzi. 30 listopada mężczyzna ma pojawić się na pierwszej rozprawie.

Skandal pedofilski pogrąża BBC

Rzecznik policji powiedział, że sprawa nie ma związku ze śledztwem dotyczącym innego prezentera BBC - Jimmy'ego Savile'a, który przez kilka dekad miał molestować kilkaset dzieci. Savile zmarł rok temu, ale dopiero niedawno ujawniono skalę przestępstw seksualnych, jakich się dopuścił. Do molestowania nieletnich dziewcząt miało dochodzić nawet w jego garderobie w BBC. Najmłodsze ofiary miały 8 lat. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Scotland Yard.

Ujawnienie skandalu pogrążyło BBC w głębokim kryzysie. Stacja miała tuszować przez kilkadziesiąt lat zachowania Savile'a, a także wstrzymać pod koniec 2011 r. emisję filmu dokumentalnego poświęconego molestowaniu przez prezentera nieletnich.

DOSTĘP PREMIUM