Czeczeni już nie wypiją red bulla. Prezydent zakazuje energetyków

Prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow zamierza zakazać sprzedaży na terenie republiki napojów energetycznych. Zlecił już przygotowanie odpowiedniej ustawy.

Ramzan Kadyrow uważa, że w muzułmańskim społeczeństwie niedopuszczalne jest używanie jakichkolwiek preparatów odurzających. Potrzebujemy silnej i zdrowej młodzieży - wyjaśnił.

Kadyrow planuje też wystąpić z wnioskiem o objęcie zakazem całej Federacji Rosyjskiej. Obecnie rosyjski parlament rozpatruje już projekt ustawy ograniczającej sprzedaż energetyków niepełnoletnim. Duma bierze też pod uwagę wprowadzenie kar za picie tego rodzaju napojów na imprezach masowych z udziałem dzieci.

Zdaniem Kadyrowa to mit, że napoje energetyczne są bezpieczne dla zdrowia. Prezydent Czeczenii twierdzi, że mogą wywoływać m.in. agresję i depresję. O szkodliwości energetyków przekonywał też już wcześniej główny lekarz sanitarny republiki Giennadij Oniszczenko. Jego zdaniem "picie napojów energetycznych na dyskotekach lub w czasie przygotowań do egzaminów robi z młodych ludzi alkoholików lub narkomanów".

źródło: lenta.ru

TOK FM PREMIUM