Izraelskie media o "Pokłosiu": Pierwszy film, który dopuszcza winę Polaków

"Polacy nakręcili pierwszy film, w którym przyznają się do winy za haniebną masakrę Żydów" - tak o "Pokłosiu" pisze portal "Times of Israel". Izraelscy dziennikarze z zadowoleniem cytują polskie media, piszące w pozytywnym tonie o filmie Pasikowskiego.

"Pokłosie" - nakręcony przez Władysława Pasikowskiego dramat inspirowany masakrą Żydów w Jedwabnem - został zauważony przez izraelskich krytyków filmowych. "Ponad 200 tysięcy Polaków obejrzało film w pierwszych dwóch tygodniach" - podkreślają dziennikarze portalu "Times of Israel". "To porządny wynik, jak na kraj wielkości Polski" - dodają.

Izraelscy krytycy zwracają uwagę na fakt, że "Pokłosie" zostało w Polsce bardzo pozytywnie ocenione przez wiele osób publicznych. Cytują m.in. przychylne filmowi Pasikowskiego opinie Andrzeja Wajdy czy ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

Dziennikarze "Times of Israel" piszą jednak również o niejednoznacznym przyjęciu "Pokłosia" przez polską opinię publiczną. "Niektórzy nawet grozili jednej z gwiazd filmowych, twierdząc, że film szkaluje Polskę" - twierdzą, mając na myśli Macieja Stuhra, który za rolę w filmie Pasikowskiego został skrytykowany przez część internautów.

TOK FM PREMIUM