Radość i duma prezenterki koreańskiej telewizji. Rakieta odpalona! [WIDEO]

Korea Północna wystrzeliła rano rakietę dalekiego zasięgu, a informacja o tym obiegła cały świat. Jednak sposób, w jaki telewizja tego kraju poinformowała o tym swoich obywateli, to zdecydowanie osobny temat. Warto czekać do 46. sekundy, by na wideo zobaczyć, jak duma i radość rozpierają prezenterkę północnokoreańskiej telewizji.
 

Nie znamy co prawda koreańskiego, ale z intonacji głosu i mimiki prezenterki koreańskiej telewizji możemy się domyślić, że fakt wystrzelenia rakiety to naprawdę wielka rzecz dla tego kraju. Według północnokoreańskiej agencji KCNA próba przebiegła pomyślnie i wyniesiony przez rakietę satelita wszedł na orbitę. Fragmenty rakiety spadły do morza u wybrzeży Japonii, Filipin i Półwyspu Koreańskiego.

Rakietę Unha-3 odpalono mimo protestów społeczności międzynarodowej , która podejrzewa, że była to w istocie próba z pociskiem balistycznym, który w przyszłości może przenosić głowice nuklearne. Jak informują źródła japońskie i południowokoreańskie, start nastąpił na krótko przed godz. 10 rano w środę czasu miejscowego (2 nad ranem w środę czasu polskiego). Po 12 minutach lotu rakieta przeleciała nad japońską wyspą Okinawa. Władze japońskie nie podjęły próby jej zestrzelenia.

Rządy Korei Południowej i Japonii ostro potępiły północnokoreański test i zwołały narady na najwyższym szczeblu poświęcone omówieniu konsekwencji północnokoreańskiej próby.

TOK FM PREMIUM