Jest decyzja: Gwatemala deportuje McAfee'ego do USA

John McAfee został deportowany do Stanów Zjednoczonych - poinformowały władze Gwatemali. Tym samym słynny programista i twórca pierwszego programu antywirusowego uniknął deportacji do Belize, gdzie chcą go przesłuchiwać w związku z zabójstwem sąsiada.

67-letni McAfee dostał się do Gwatemali nielegalnie, trzy tygodnie po ucieczce z Belize. Tam został zatrzymany, bo przypadkowo wsypali go dziennikarze magazynu "Vice", którzy z programistą przeprowadzali wywiad. Mężczyzna twierdzi, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią byłego sąsiada. Podkreśla, że uciekł, bo bał się o własne życie.

McAffee: Deportują mnie do USA (ang.) - wideo:

Policja w Belize chce McAfee'ego przesłuchać w związku ze śmiercią 52-letniego Amerykanina Gregory'ego Faulla, który został zastrzelony we własnym domu. Przed śmiercią Faull wysyłał pisma do lokalnych władz, w których skarżył się na agresywne psy i agresywnych ochroniarzy McAfee'ego.

McAfee dzięki stworzeniu pionierskiego programu antywirusowego zgromadził fortunę szacowaną na 100 mln dolarów. Później większość pieniędzy stracił na złych inwestycjach. W 2009 r. zamieszkał w Belize.

TOK FM PREMIUM