Co wiemy o strzelaninie w Newtown. Najważniejsze fakty

W szkole podstawowej w Newtown w stanie Connecticut zginęło 26 osób, w tym 20 małych dzieci. Do tragedii doszło w piątek, jej sprawcą jest 20-letni Adam Lanza. W sprawie pojawiało się wiele sprzecznych informacji. Wciąż jest wiele niewiadomych.

W podstawówce zastrzelono 26 osób, w tym 20 małych dzieci (18 z nich zginęło na miejscu, dwoje zmarło w szpitalu). W masakrze zginęła także dyrektorka szkoły oraz szkolny psycholog.

Napastnik to 20-letni Adam Lanza - syn pracownicy szkoły, w której doszło do masakry. Agencje informacyjne donoszą, że zabójca był autystykiem lub cierpiał na zespół Aspergera i zaburzenia osobowości.

Wcześniej media podawały, że zabójcą był 24-letni Ryan Lanza, starszy brat faktycznego sprawcy masakry. Ryana zatrzymała policja. Prawdopodobnie nie miał nic wspólnego ze zbrodnią i nie zostanie aresztowany. Współpracuje z policją.

Zabójca po masakrze popełnił samobójstwo. Jego ciało zostało odnalezione w jednej z klas.

Zanim przyjechał do szkoły, Adam Lanza zastrzelił swoją matkę w jej domu w Newtown. Według pierwszych informacji matka Adama została zastrzelona w szkole razem z uczniami.

Broń zabójcy była zarejestrowana na jego matkę.

DOSTĘP PREMIUM